NaPletení.cz


Volánové šály

Jak  na to ?  Plést budete pouze hladce a to tak, že oka budou tvořena z obloučků horního (nezpevněného) okraje síťované příze. Oka nenahazujete obvyklým způsobem. Pomocí pletací jehlice naberete oka horního okraje síťované příze tak, že vpíchnete do každého obloučku horního okraje příze, čímž vytvoříte oko, které naberete na jehlici. (1 oblouček = 1 oko). Nahodíte celkem 10-20 ok (nebo i jiný počet dle požadované šířky, myslete na to, že šále se natažením/nošením zúží)

První řadu a všechny následující řady budete plést hladce anglicky takto:

Síťovanou přízi máte během práce vždy na zadní straně práce. Nyní vpíchnete pravou jehlicí do prvního oka na levé jehlici tak, jako kdybyste chtěli nahodit hladce anglicky oko, naberete oko z horního okraje příze (vpichujete zezadu směrem dopředu), toto oko protáhnete okem levé jehlice, které pak necháte sklouznout z jehlice. Toto opakujete tak dlouho, dokud neupletete všechna oka na jehlici.

Oka uzavřete obvyklým postupem - přetahováním, přitom však opět pracujete jen s horním okrajem síťované příze. Přízi zajistíte na začátku a na konci uzlíkem nebo zapošijte. 

Někomu spíše napoví názorné obrázky. Na jednu dlouhou volánovou šálu Vám vystačí 20 - 40 dkg.

V nabídce zde často obměňujeme barvy a druhy. Přijďte se zase podívat.


zobrazeno: 1280 krát | založeno: 2013-10-02 07:57:16