NaPletení.cz


O pletení

Proč plést a proč právě s námi?

Naše babičky pletly, aby nás oblékly. V dnešní uspěchané době už nepleteme z nouze, ale vyloženě z radosti, pro relaxaci a přitom i užitek. Rozhodli jsme se doplnit český trh s pletacími potřebami o výběr těch nejlepších vysoce kvalitních přízí z Turecka a dále i několik novinek z oblasti pletacích jehlic. Našim záměrem není vytvořit další přeplněný eshop, nýbrž nabídnout vám výběr toho nejzajímavějšího čím se při pletení potěšit.

Pochlubte se

Je známo, že pletení uklidňuje, uvolňuje a navíc je i praktické (vždyť který jiný výrobek, lze po dokončení zcela rozpárat?). U nás se k tomu všemu můžete svým výtvorem i pochlubit. Pošlete nám obrázek Vašeho originálního výrobku a my jej zveřejníme a pochválíme. Zasílejte na info@napleteni.cz

Historie a současnost pletení

Všechno začalo s jedním háčkem. Rybáři si v dávných dobách vyráběli sítě, do kterých lovili ryby. Jejich ženy si z nich vzaly vzor a s malými háčky započaly háčkovat. To ale už uměly vyšívat, paličkovat, šít. Objevují se nové neologismy – jako švadlena, krajkářka, pletařka. Pouze od slovesa paličkovat se žádné činitelské pojmenování neobjevilo. „paličkovice“ se jaksi neujala. 

S pokrokem dnes již máme na výběr ohromnou škálu materiálů, směsí vlny, bavlny, akrylu, mohéru, kašmíru nebo třeba angory. 

Dále existují směsy, které byste v pletacím sortimentu nečekali – jako hedvábí s viskózou, samet, žinylka, kůže, lurex. Lurexové halenky jsou parádním kouskem v šatníku. V žinylkovém svetru se dobře ohřejete. Jak se vzdálenosti zkracují, můžeme plést i z egyptského papíru. Můžeme plést i z afghánské vlny, můžeme plést i z Alpaky z Peru nebo z vlny z Afghanistánu.

Novou módou je ručně zpracovávaná 100% vlna. Příze tudíž není pravidelně silná,či slabá, ruční zpracování je na první pohled zřejmé.
Jestli Vás zajímají nové trháky v zimních přízích – zahleďte se do stránek e-shopu . Potkáte na nich 100% ručně zpracovanou vlnu, nepravidelně barvenou, vždy ca 4 dobře se doplňující odstíny barev. Hotový výrobek není melírovaný, nýbrž se na upleteném kuse nečekaně, neopakovatelně barvy řadí , navazují a prolínají.

Články o pletení:

Vzor na pletení CHYTOVÝ PATENT

Vzor na pleteni CHYTOVÝ PATENT

otevřít

Vyměnitelné pletací jehlice

!NOVINKA! Praktická novinka slouží ke zjednodušení práce s jehlicemi různých velikostí...

otevřít

Volánové šály

Volánové šály

otevřít

Podle čeho vybrat přízi

Podle čeho vybrat přízi

otevřít

Šachovnice na svetru

Šachovnice na svetru

otevřít

Listí na svetru

Listí na svetru

otevřít

zobrazeno: 8356 krát | založeno: 2013-05-20 10:53:36